Jaki tynk na elewację wybrać? Podpowiadamy

Tynk to warstwa z gipsu lub zaprawy, która służy do pokrywania ścian zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jego zadaniem jest ochrona powierzchni przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, a także poprawienie jej walorów estetycznych. Często wykorzystywany jest do celów dekoracyjnych, a także nakładany przed innymi powłokami wykończeniowymi. Zastanawiasz się, jaki tynk na elewację swojego domu wybrać, aby uzyskać satysfakcjonujący i trwały efekt? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę, wybierając tynk na elewację?

Wybór tynku na elewację uzależnij od swoich upodobań, a także dostosuj do warunków klimatycznych. Na pewno powinieneś zwrócić uwagę na kilka cech tego produktu, które sprawią, że się nim nie zawiedziesz.

Wybierz tynk na elewację wysokiej jakości

Tynk na elewację powinien być przede wszystkim trwały i odporny na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych. Będzie narażony na działanie zarówno promieniowania słonecznego, jak i deszczu oraz śniegu. Dlatego decydując się na konkretny produkt, zadbaj o to, aby był przeznaczony do prac wykonywanych na zewnątrz budynków. Zwróć także uwagę na to, aby miał właściwości wodoodporne i antygrzybiczne. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zachowa się w doskonałym stanie przez lata.

Nie zapominaj o estetyce

Nie bez znaczenia są także walory estetyczne tynku. Elewacja domu stanowi Twoją wizytówkę, więc warto zadbać o to, aby świetnie się prezentowała. Dobry tynk zapewni doskonałe krycie i pozwoli na usunięcie nierówności powierzchni. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na wariant dekoracyjny, pozwoli na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego.

Jaki tynk na elewację będzie odpowiedni?

Wiesz już, jakie cechy powinien mieć dobrej jakości tynk na elewację. Na jaki rodzaj jednak się zdecydować? Polecanym do prac zewnętrznych produktem jest tynk akrylowo-siloksanowy. Ten rodzaj tynku doskonale sprawdza się na zewnętrznych ścianach budynków. Jest trwały, lekki, nietoksyczny i wodoodporny. Jego ogromną zaletą są właściwości antygrzybiczne i antyalgowe. Co więcej, dzięki niemu uzyskasz gładką powłokę, która będzie się doskonale prezentować. W naszym asortymencie znajdziesz tynki na bazie spoiwa akrylowo-siloksanowego. Zdecyduj, czy wolisz uzyskać efekt podobny do tynków mineralnych, czy podobają Ci się ściany imitujące naturalny grafit.

Teraz już wiesz, jaki tynk na elewację wybrać. Zdecyduj się na produkt dobrej jakości, dostosuj go do projektu budynku i własnych upodobań, a uzyskasz świetny efekt, który będzie się utrzymywać przez wiele lat.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl