Jaki tynk dekoracyjny wybrać do łazienki?

W dzisiejszych czasach łazienka to pomieszczenie, w którym zażywamy chwil relaksu. Dlatego powinna być wykończona w taki sposób, by cieszyć oko. Nie musisz jednak ograniczać się jedynie do płytek. Jaki tynk dekoracyjny sprawdzi się w łazience? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę, wybierając tynk do łazienki?

W łazience panują specyficzne warunki. Z uwagi na dużą wilgotność powietrza, nie każdy tynk dekoracyjny nadaje się do położenia w tym miejscu. Producenci niektórych z nich nie zalecają stosowania ich w pomieszczeniach o trwale utrzymującej się wilgotności, jeśli przekracza 70%. Dlatego nie sprawdzą się one w łazience. Produktami, które z powodzeniem możesz umieścić na ścianach tego pomieszczenia, są:

- tynki cementowo-wapienne i wapienne,

- tynki silikatowe,

- tynki polimerowe,

- tynki wapienno-polimerowe.

Czym jest tynk dekoracyjny? Poznaj najważniejsze informacje!

Tynk dekoracyjny znajdziesz również pod nazwą tynku ozdobnego lub struktury. Jest to rodzaj specjalnej masy, która umożliwi Ci wykonanie na ścianie konkretnych wzorów lub faktur. Z pomocą tynku dekoracyjnego możesz stworzyć wiele ciekawych rodzajów wykończenia np. abstrakcyjne wzory, "baranka", efekt betonu itp. Wykorzystanie struktur daje Ci praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Pozwala to na dokładne dopasowanie wyglądu ścian do charakteru całego wnętrza. Ponadto dzięki zastosowaniu różnych technik podczas nakładania, możesz uzyskać unikatowe, trudne do skopiowania efekty.

Jaki tynk dekoracyjny położyć w łazience?

W łazience, z uwagi na specyfikę tego pomieszczenia, nie możesz położyć każdego rodzaju tynku. W tym przypadku doskonale sprawdzą się produkty, które są odporne na wysoką i długotrwałą wilgotność otoczenia. Poszukując idealnego tynku dekoracyjnego do łazienki, warto wziąć pod uwagę:

- GRASSELLO DI CALCE — STIUK WAPIENNY,

- KREOS OIKOS — TYNK STRUKTURALNY,

- MARMO ANTICO SAN MARCO — TRAWERTYN,

- RAFFAELLO DECOR STUCCO OIKOS,

- TRAVERTINO ROMANO OIKOS — TRAWERTYN,

- RILIEVO — TYNK DEKORACYJNY.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl