Jaki grunt pod farbę wybrać? Czy rodzaj ma znaczenie? Podpowiadamy!

Podczas malowania ścian zależy Ci na efekcie, który nie tylko zachwyci swoim wyglądem, ale dodatkowo będzie trwały? Właśnie dlatego powinieneś zagruntować powierzchnię na samym początku remontu. Zastanawiasz się, jaki grunt pod farbę wybrać? Podpowiadamy!

Czym jest grunt?

Grunt w branży budowlanej to preparat, który nanosi się na powierzchnię przeznaczoną do wykończenia. Jego głównym zadaniem jest przygotowanie podłoża do dalszych prac. Nierzadko jednak inwestorzy, pragnąc oszczędzić czas i pieniądze rezygnują z niego. Jest to dużym błędem, który często okupiony bywa w późniejszym czasie dodatkowymi wydatkami.

Jaką funkcję pełni grunt?

Produkt ten pełni wiele ważnych funkcji. Najważniejsze z nich to:

- ograniczenie chłonności ściany,

- poprawienie przyczepności farby,

- związanie luźnych cząstek,

- wzmocnienie podłoża,

- izolacja plam.

Jaki grunt pod farbę będzie najlepszy?

Poszukując gruntu, który spełni Twoje oczekiwania i najlepiej sprawdzi się podczas remontu, weź pod uwagę cel, jaki chcesz osiągnąć oraz rodzaj przygotowywanego podłoża. Jeśli planujesz zamalować stworzone kilka lat wcześniej za pomocą farby olejnej lamperie, to zastosuj grunt szczepny. Poprawi on przyczepność nowej farby. Przykładem takiego rodzaju gruntu może być IL PRIMER.

W sytuacji, gdy pomieszczenia dopiero będą wykańczane, a podłoże pod malowanie charakteryzuje się znaczną chłonnością lub dużą ilością luźnych pyłów, zastosuj grunt wiążący i zmniejszający wchłanianie. Przykładowy preparat, jaki powinieneś zastosować to BLANKOR OIKOS. Natomiast jeśli na ścianach pomieszczenia, które będziesz malował, widoczne są trudne do usunięcia plamy, które mogą przebijać i psuć ostateczny efekt, wybierz grunt izolujący. Do ścian o luźnej i osypującej się strukturze zastosuj grunty wiążące np. ATOMO SAN MARCO, IL PRIMER.

Jak widzisz, nie ma uniwersalnego rodzaju gruntu, jednak bez większych trudności możesz dopasować ten preparat do swoich potrzeb. Wszystkie najpopularniejsze rodzaje tego produktu znajdziesz w naszym sklepie.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl