FARBY DEKORACYJNE

farby dekroacyjne

 

Do niedawna ściany w naszych wnętrzach były tłem dla ustawionego w nich wyposażenia i różnego rodzaju bibelotów. Dziś szukamy w naszych domach schronienia przed ustawicznym stresem i oczekujemy niczym niezmąconego odpoczynku. Przyszedł więc czas zmian w aranżacji, które muszą odpowiadać naszym wyobrażeniom o ciszy i spokoju z dala od codziennych problemów. Ogromna ilość dostępnych na rynku materiałów wykończeniowych pozwala na bezproblemową aranżację pomieszczeń zgodnie z określonymi indywidualnie potrzebami. Jednymi z niezwykle efektownych w końcowym rezultacie produktów, przy tym bardzo łatwych w użyciu, są farby dekoracyjne akrylowe ze specjalnymi dodatkami, które pozwalają uzyskać na ścianach różnorodne struktury np. matowe z efektem piasku, satynowe z subtelnym metalicznym połyskiem lub jedwabistej poświaty. (zdjęcia – nie muszą być w pomieszczeniach, wystarczy widok w trzech kwadratach/prostokątach)

 

Zalety farb dekoracyjnych

Bardzo modne, rozpraszające światło farby dekoracyjne sprawiają, że wnętrza są bardziej rozświetlone i, co ważne, wydają się zdecydowanie przestronniejsze. Doskonale komponują się zarówno z nowoczesnym, jak i klasycznym stylem pomieszczeń, dodając im niezwykłej elegancji i nowego charakteru. 

 

farby dekroacyjnefarby dekacyjne

 

Łatwe w użyciu farby możemy stosować samodzielnie na podłożach z betonu, tynku cementowo-wapiennego, gipsu, płyt gipsowo-kartonowych i wiórowych. Farby dekoracyjne dają zatem bardzo duże możliwości efektownego wykorzystania we wnętrzach i są świetną alternatywą dla zwykłych farb czy tynków strukturalnych.

 

Malujemy...

Niezależnie od wykonywanych prac na ścianach ich powierzchnie należy odpowiednio przygotować. Do malowania podłoże powinno być oczyszczone, odtłuszczone, suche i stabilne. Ewentualne ubytki szpachlujemy. Jak przebiega malowanie farbami dekoracyjnymi?

  • przed malowaniem wzmacniamy podłoże specjalną emulsją, która będzie stanowić dla farb odpowiedni grunt,

  • farbę dekoracyjną możemy nakładać wałkiem, pędzlem, pacą

  • każdy kolejny fragment malowanej ściany musi być łączony na mokro,

  • co jakiś czas mieszamy farbę,

  • do kształtowania jeszcze mokrej powłoki, w celu uzyskania odpowiedniej struktury, wykorzystujemy zalecane przez producenta akcesoria takie jak tampon, gąbka, packa, drapka

 

 

Najczęściej popełniane błędy

Mimo że stosowanie farb dekoracyjnych nie stanowi większego problemu, to ewentualny efekt zależy nie tylko od użytych narzędzi, ale również od umiejętności malującego. Brak staranności przekłada się najczęściej na niedokładne pokrycie malowanej powierzchni. Zawsze dokładnie i równomiernie pokrywajmy powierzchnię farbą, co pozwoli na osiągnięcie zamierzonego rezultatu po nałożeniu drugiej warstwy. Nierzadko zapominamy o systematycznym wymieszaniu farby i jest to niestety widoczne po wyschnięciu. Zachowanie podstawowych zasad przy malowaniu farbami dekoracyjnymi przełoży się na uzyskanie niebanalnej aranżacji wnętrza, np. wykorzystując do niej produkty San Marco Easy Art (Easy Metal) oraz Cadoro z efektem złotego jedwabiu dostępne w sklepie internetowym Grupy RM z Łodzi. 

 farba dekoracyna san marco

 

Polecamy efektowne farby dekoracyjne z naszego sklepu:

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl