BETON ARCHITEKTONICZNY W NASZYCH DOMACH

Kiedy kończymy budowę domu lub rozpoczynamy remont mieszkania, zastanawiamy się nad efektownym wykończeniem wnętrz, biorąc pod uwagę wiele dostępnych możliwości. Odpowiedni wybór musi być przede wszystkim podyktowany własnym wyobrażeniem każdego pomieszczenia. Wymarzony styl, niezależnie od tego, czy chcemy stworzyć surowe wnętrze, ciepłe gniazdko, czy interesują nas nowoczesne trendy, wymaga zazwyczaj określonych rozwiązań. Jednak w ostatnich latach bardzo popularnym materiałem, który jest praktyczny, trwały i niezwykle dekoracyjny, stał się beton architektoniczny. Jego wykorzystanie z pewnością spełni oczekiwania wielu inwestorów.

Czy wiemy, co to jest beton architektoniczny?

To materiał wykończeniowy, który sprawia, że każde wnętrze nabiera estetycznego i efektownego wyglądu. Jednak z uwagi na wszechstronność wykorzystania warto przybliżyć, czym jest beton architektoniczny. Nie wdając się w szczegóły dotyczących użytych komponentów do jego produkcji, powinniśmy wiedzieć, że wykonuje się z niego całe elementy ścian, różnorodne motywy dekoracyjne.

 

beton architektoniczny

 

Beton architektoniczny, w zależności od zapotrzebowania, może charakteryzować się idealnie gładką powierzchnią lub dowolną fakturą, którą uzyskuje się poprzez określone technologie wykonywane zarówno na miejscu inwestycji w formie tynków dekoracyjnych, jak i w zakładzie produkcyjnym - w tym przypadku mówimy o płytach z betonu architektonicznego dostępnych w sklepie internetowym Grupy RM z Łodzi. Oczywiście liczy się najważniejsze – efekt, który będzie zachwycał doskonałą kompozycją wnętrza salonu, kuchni i innych pomieszczeń. 

 

płyty z betonu architektonicnego

 

Płyty z betonu architektonicznego w salonie

Remont salonu z efektem surowej betonowej ściany wbrew pozorom nie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu betoniarskiego, ponieważ dostępne w sprzedaży płyty z betonu architektonicznego nie tylko odpowiadają określonemu zapotrzebowaniu, ale charakteryzują się wyjątkowo atrakcyjną ceną. Bogaty wybór kształtów, faktur oraz rozmiarów umożliwia tworzenie efektownych form zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Montaż płyt z betonu architektonicznego, ze zrozumiałych względów, lepiej zlecić specjalistom - tym bardziej, że w trakcie prac niezbędna będzie aranżacja z elementami drewnianymi, szkłem lub stalą, a więc odpowiednie łączenie, z którym możemy sobie nie poradzić. Beton architektoniczny w salonie to nie tylko loftowy charakter, ale także fascynujące tło dla niewyszukanego wyposażenia. Niezwykle ciekawie prezentuje się kompozycja gładkich płyt z wtopioną powierzchnią pełną wypukłości i wklęsłości. Efekt załamania światła sprawia fenomenalne wrażenie, tworząc za każdym razem subtelną grę cieni, która wprowadza do salonu spokój. 

 

beton architektoniczny

 

Klimatyczna kuchnia

Wykorzystanie betonu architektonicznego na ściany w postaci tynku dekoracyjnego jest świetnym uzupełnieniem betonowego wyposażenia, zwłaszcza gdy zamiast jednobarwnej, szarej powierzchni użyjemy delikatnie kontrastującego koloru i pojedynczych elementów z intensywnym akcentem. Znakomicie ożywi to wnętrze i podkreśli modernistyczny charakter kuchni. W ten klimatyczny wystrój doskonale wpiszą się również drewniane krzesła z obiciami ze skóry lub tkaniny w żywych, jednolitych kolorach. 

 beton architektoniczny

 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl