Wybór producenta
Aktualności

Beton architektoniczny

Wielka płyta – z pewnością dla wielu z nas ten synonim słusznie minionych czasów kojarzy się z tysiącami bloków mieszkalnych o tzw. betonowej konstrukcji wielkopłytowej. Skrywano ją pod tynkiem, choć nierzadko pozostawione w wersji poprodukcyjnej szpeciły osiedla nie najlepszą jakością wykonania. XXI wiek to innowacyjne technologie tworzenia betonu w formie architektonicznej o niebywałej estetyce, wyjątkowej trwałości i niespotykanej możliwości aranżacyjnej zarówno architektury zewnętrznej, jak i przestrzeni wewnętrznych.

Beton architektoniczny szczególną formę dekoracyjną przybrał pod postacią płyt 3D jako okładzin ściennych dedykowanych do efektownej aranżacji wnętrz, a doskonałe wizualizacje elewacji, wspaniałe formy architektury ogrodowej, miejskich parków i ulic fascynują niepowtarzalnością i zachwycają niebywałym designem. Beton dekoracyjny to wyjątkowy materiał, który pozwala tworzyć unikalną przestrzeń niezależnie od miejsca zastosowania. Płyty betonowe architektoniczne 3D VHCT, które oryginalnym wzornictwem i efektownym designem zmieniają postrzeganie każdego wnętrza, to najwyższa jakość produktów stworzonych z naturalnych surowców, których ekologiczny charakter potwierdza certyfikat jakości CE i PZH.

Płyty betonowe architektoniczne 3D VHCT, które oryginalnym wzornictwem i efektownym designem zmieniają postrzeganie każdego wnętrza, to najwyższa jakość produktów stworzonych z naturalnych surowców, których ekologiczny charakter potwierdza certyfikat jakości CE i PZH.

Beton architektoniczny płyty 3D VHCT – specyfikacja ofertowa

PB 01 – HEKSAGON

pb01-heksagon-płyta-betonowa

  Długość  975 mm
  Szerokość  650 mm
  Grubość  35 mm
  Powierzchnia 0,63 m²
  Dostępna kolorystyka 10 odcieni

 

 

Nowoczesny styl kolekcji PB 01 wyróżnia zastosowanie foremnego sześciokąta (heksagon). Znakomicie prezentuje się we wnętrzach jako pokrycie całościowe np. jednej ze ścian lub jako kompozycja samodzielna w mniejszym, lub większym elemencie. Doskonała ekspozycja efektu 3D możliwa jest w zestawieniu różnych grubości płyt w dowolnej konfiguracji, przy czym zastosowanie płyty Heksagon PB 01D stworzy wyjątkowy i unikalny charakter kompozycji. Produkt idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, podkreślając ich specyfikę.

PB 02 – DIAMENT

pb02-diament

  Długość 448 mm
  Szerokość 200 mm
  Grubość 40 mm
  Powierzchnia 0,09 m²
  Dostępna kolorystyka 10 odcieni

 

 

Doskonałe możliwości aranżacyjne zarówno całych powierzchni ścian, jak i częściowego ich pokrycia w postaci elementu dekoracyjnego stwarza fascynujący motyw oszlifowanego diamentu kolekcji PB 02. Znakomicie komponuje się z wnętrzem klasycznym oraz industrialnych loftów.

PB 03 – FALA

pb02-diament

  Długość 1000 mm
  Szerokość 500 mm
  Grubość 35 mm
  Powierzchnia 0,50 m²
  Dostępna kolorystyka 10 odcieni

 

 

Uwydatnione horyzontalnie wstęgi sprawiają wrażenie ciągłego ruchu, znakomicie komponując się z panelową podłogą dużych wnętrz. Niezwykle dynamiczny efekt wizualny kolekcji PB 03 sprawdza się we wnętrzach o różnorodnym charakterze użytkowania.

PB 04 – ŻALUZJA

pb02-diament

  Długość 1000 mm
  Szerokość 600 mm
  Grubość 40 mm
  Powierzchnia 0,60 m²
  Dostępna kolorystyka 10 odcieni

 

 

Efektowna wizualizacja piór żaluzji okiennych z wykorzystaniem zróżnicowanych kątów pochylenia oraz szerokości poszczególnych segmentów kolekcji PB 04. Zastosowanie nowatorskiego wzoru we współczesnych wnętrzach podkreśli ich charakter. Wyjątkowych wrażeń estetycznych dostarczy możliwość zastosowania pod niektórymi „piórami” podświetlenia liniowego LED.

PB 05 – KRYSZTAŁ

pb02-diament

  Długość 1200 mm
  Szerokość 600 mm
  Grubość 48 mm
  Powierzchnia 0,72 m²
  Dostępna kolorystyka 10 odcieni

 

 

Charakterystyczne przestrzenne płaszczyzny załamane pod różnymi kątami przypominają wyglądem szlifowane kryształy, które efektownie prezentują się jako pojedynczy element dekoracyjny lub jako pokrycie całościowe ścian. Niezwykle wyrafinowany wzór świetnie współgra z nowoczesnymi wnętrzami.

PB 06 – ORIGAMI

pb02-diament

  Długość 600 mm
  Szerokość 600 mm
  Grubość 38 mm
  Powierzchnia 0,36 m²
  Dostępna kolorystyka 10 odcieni

 

 

Nieregularne, trójwymiarowe fragmenty o różnych wielkościach imitujących sztukę origami kreują wyjątkową i niepowtarzalną kompozycję przestrzenną kolekcji PB 06 idealną dla rozwiązań aranżacyjnych modernistycznych wnętrz.

PB 07 – KRYSZTAŁ

pb02-diament

  Długość 1200 mm
  Szerokość 400/600 mm
  Grubość 45 mm
 Powierzchnia 0,48/0,72 m²
  Dostępna kolorystyka 10 odcieni

 

 

Umieszczone w module prostokąta wycinki układu przestrzennego kryształu stanowią znakomitą kolekcję PB 07 tworzącą na ścianie trójwymiarową przestrzeń we wnętrzach o różnorodnej stylistyce.

PB 08 – ELIPSA

pb02-diament

  Długość 1200 mm
  Szerokość 600 mm
  Grubość 40 mm
  Powierzchnia 0,72 m²
  Dostępna kolorystyka 10 odcieni

 

 

Charakterystyczna dla kolekcji PB 08 prostota i minimalizm wyrażane poprzez eliptyczny profil umieszczony w centralnej części płyt pozwala na ich stosowanie jako pokrycia całej powierzchni ściany lub też jako pojedynczego elementu w różnorodnych wnętrzach, lecz o surowym charakterze.

PB 09 – MOZAIKA

pb02-diament

  Długość 1200/600 mm
  Szerokość 600/600 mm
  Grubość 40 mm
  Powierzchnia 0,72/0,36 m²
  Dostępna kolorystyka 10 odcieni

 

 

Klasyczny motyw inspirowany dekorem płytek ceramicznych nacechowany jest powtarzalnością motywów, symetrycznością skośnych i pionowych linii. Kolekcja PB 09 idealnie komponuje się z wnętrzem o stylowym charakterze.

PB 10 – MOZAIKA

pb02-diament

  Długość 600 mm
  Szerokość 600 mm
  Grubość 40 mm
  Powierzchnia 0,36 m²
  Dostępna kolorystyka 10 odcieni

 

 

Kolekcja PB 10 jest powiększonym odzwierciedleniem kolekcji PB 09. Może stanowić jednakowo samodzielną kompozycję na ścianach, lub jako mniejszy lub większy element zestawiony z płytami płaskimi. Świetnie sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych i klasycznych.

W naszej ofercie funkcjonuje 32 propozycje płyt z betonu architektonicznego 3D VHCT o wyjątkowych i różnorodnych formach dekoracyjnych, doskonale wpisując się w oczekiwania klientów na najwyższą jakość i efektowną aranżację wnętrz.

Oferta GrupyRM – dlaczego warto z niej skorzystać?

 

Niezależnie od wielkości danego zlecenia specjaliści GrupyRM dbają o każdy jego szczegół: odpowiedni dobór płyt z betonu architektonicznego do określonego wnętrza zgodnie z oczekiwaniami klienta, pomoc w wyborze adekwatnej do przestrzeni kompozycji, profesjonalną realizację z gwarancją wieloletniego użytkowania, atrakcyjną cenę zarówno produktową, jak i usługową z pewnością utrzymania doskonałej jakości.

 

  Charakterystyczne cechy dekoracyjnych płyt architektonicznych 3D VHCT:  

 

 • najwyższa jakość betonu architektonicznego z certyfikatem CE i PZH produkowanego zgodnie z normą PN-EN 14992+A1:2012,
 • bardzo wysoka wytrzymałość,
 • wyjątkowa estetyka wykończenia,
 • możliwość wiercenia i docinania narzędziami diamentowymi (bez użycia udaru).  

Przykładowe aranżacje i inspiracje

Efektowny materiał, jakim jest beton architektoniczny 3D VHCT, znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich wnętrzach, niezależnie od charakteru użytkowania. Bogata oferta płyt dekoracyjnych pozwala spełnić każdy pomysł aranżacyjny:

 

Przebieg realizacji zamówienia:

 

 • złożenie zamówienia oznacza dobór odpowiednich i adekwatnych do danego wnętrza płyt dekoracyjnych z betonu architektonicznego – konsultacje wstępne,
 • przygotowanie ustalonego w konsultacjach produktu,
 • wysyłka lub dowóz produktu pod wskazany przez klienta adres,
 • wykonanie montażu płyt 3D VHCT u klienta lub udzielenie instruktażu, w jaki sposób zrobić to samodzielnie.

Warunki dostawy

Dostawa płyt dekoracyjnych z betonu architektonicznego 3D VHCT na terenie Polski obejmuje określone warunki:

 

 • zamówienie do 24 płyt o większych rozmiarach mieszczących się na 1 palecie – całkowity koszt 150,00 PLN,
 • zamówienie do 48 płyt o mniejszych rozmiarach mieszczących się na 1 palecie – całkowity koszt 150,00 PLN,
 • w przypadku zamówienia z płatnością przy dostawie klient musi liczyć się z dodatkowym kosztem 30,00 PLN.

Samodzielny montaż – wymogi

 • klejenie płyt dekoracyjnych z betonu architektonicznego VHCT – klej cementowy VHCT SILVER. Trudne podłoża, elewacje, posadzki, ogrodzenia, płyty kartonowo-gipsowe wymagają kleju dwuskładnikowego VHCT CONNECT TOP 1,
 • zaleca się postępować zgodnie z wytycznymi producenta kleju,
 • panele suche kleimy na tzw. grzebień,
 • sprawdzamy, czy ściana jest nośna i gruntujemy środkiem PERFECT GRUNT VHCT,
 • na typowych ścianach gipsowych zalecany jest montaż mechaniczny,
 • podczas prac używamy zawsze czystych rękawic (ewentualne powstałe zabrudzenia usuwamy natychmiastowo),
 • płyty VHCT montujemy z przerwą 3-4 mm, którą pozostawiamy bez wypełnienia,
 • zachowujemy dylatację od pozostałych ścian oraz podłogi i sufitu,
 • narzędzia niezbędne do montażu muszą być z ostrzem diamentowym (cięcie i wiercenie), przy czym wiertło do wiercenia w betonie powinno posiadać oznaczenie – bez udaru,
 • środki czyszczące – drobny papier ścierny oraz woda z szarym mydłem,
 • impregnacja ściany z płytami dekoracyjnymi z betonu architektonicznego wymaga zastosowania środka VHCT PERFECT IMPREGNAT.

Pytania i odpowiedzi:

 

Czy płyty dekoracyjne z betonu architektonicznego można montować w łazience?

 

Tak, jak najbardziej, przy czym po montażu należy zastosować preparat hydrofobizujący, który zabezpiecza ich powierzchnię przed niekorzystnym działaniem wody i wnikaniem zabrudzeń.

 

Czy można montować płyty z betonu dekoracyjnego VHCT na ścianach kartonowo-gipsowych?

 

W tym przypadku montaż poprzez klejenie jest możliwy pod warunkiem zastosowania wzmocnienia ściany płytą OSB o grubości stosownej do grubości płyty dekoracyjnej VHCT oraz przy użyciu kleju dwuskładnikowego VHCT CONNECT TOP 1.

 

A co z dostawą płyt z betonu architektonicznego? W jaki sposób je dostarczacie?

 

Każda zamówiona płyta jest zabezpieczana przed zabrudzeniem folią stretch, a następnie przewożone na palecie ze specjalną usztywniającą konstrukcją. Oczywiście przesyłka jest ubezpieczona i dostarczana przez nas lub przez przewoźnika o uznanej renomie.

 

Czy przed montażem należy usunąć tynk ze ściany?

 

W sytuacji, gdy mamy do czynienia już z funkcjonującymi wnętrzami, zazwyczaj ich ściany pokrywa tynk wykonany z różnorodnych materiałów. Niestety trzeba je usuwać w przypadku klejenia płyt (tynki nie wytrzymują dużego obciążenia), natomiast montaż mechaniczny już tego nie wymaga, ale ocenę ostateczną najlepiej powierzyć fachowcom.  

 

W jaki sposób układać beton dekoracyjny VHCT?

 

Montaż płyt z betonu architektonicznego 3D VHCT wymaga niewypełnionych przerw, których szerokość to 3-4 mm. Pamiętamy również o zachowaniu dylatacji od pozostałych ścian oraz podłogi i sufitu.  

 

W jaki sposób mocować płyty z betonu dekoracyjnego na ścianie?

 

W przypadku klejenia betonu dekoracyjnego 3D VHCT na dostosowanych podłożach stosujemy klej cementowy VHCT SILVER, dla trudnych przewidujemy użycie kleju dwuskładnikowego VHCT CONNECT TOP 1. Tam, gdzie wymagane jest kotwienie, niezbędne będą odpowiednie narzędzia, a więc wiertło z ostrzem diamentowym (bez udaru) oraz śruby/kotwy/kołki rozporowe odpowiednie dla ciężaru danej płyty architektonicznej. I tutaj jeszcze jedna uwaga: otwory nawiercamy w odległości minimum 10 cm od krawędzi płyty.

 

BETON DESIGN

Wykorzystanie nowoczesnej technologii produkcji przełożyło się na powstanie wyjątkowych płyt z naturalnego betonu architektonicznego – BETON DESIGNE – bez dodatku sztucznych włókien. Charakterystyczne dla tego rodzaju betonu dekoracyjnego jest jego bardzo duża trwałość, odporność na wodę, wytrzymałość mechaniczna oraz znakomita estetyka wykonania i stosunkowo niska waga. Mogą być stosowane we wnętrzach i np. na elewacje i tarasy.

 

BETON ARCHITEKTONICZNY

Charakteryzujące się matowym kolorem i przyjemną, gładką w dotyku powierzchnią płyty z betonu architektonicznego VHCT posiadają specyficzne otwory podobne jak w naturalnym trawertynie. Produkt jest całkowicie wolny od sztucznych dodatków, co sprawia, że nie wpływa na jakość życia przebywających w jego otoczeniu osób. Znakomite wykończenie, wyjątkowa trwałość i odporność na wodę przekładają się na możliwość stosowania w różnych miejscach.

 

Polecane produkty:

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY VHCT

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY VHCT
BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY VHCT

VHCT  PŁYTY Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO 

PŁYTY DOSTĘPNE NA ZAMÓWIENIE, CZAS REALIZACJI OKOŁO 2 TYGODNIE

Płyty z betonu architektonicznego VHCT charakteryzują się przyjemną, gładką powierzchnią o matowym kolorze. Posiadają charakterystyczne dla betonu i trawertynu otwory. Innowacyjne metody produkcji sprawiają, że beton architektoniczny nie wymaga sztucznych dodatków, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza dla astmatyków czy alergików.

Cena: 190,00 zł
szt.

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 21

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 21
BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 21

VHCT  PANEL 3D Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO 

SLAB - PB21

wymiary: 105 x 60 x 4,5 cm

Cena: 146,12 zł
szt.

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 22

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 22
BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 22

VHCT  PANEL 3D Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO 

SLAB 2 - PB22

wymiary: 60 x 60 x 3 cm

Cena: 116,90 zł
szt.

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 23

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 23
BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 23

VHCT  PANEL 3D Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO 

FALA 2 - PB23

wymiary: 120 x 60 x 2,5 cm

Cena: 233,80 zł
szt.

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 24

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 24
BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 24

VHCT  PANEL 3D Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO 

MODUŁ W - PB24

wymiary: 120 x 60 x 4 cm

Cena: 233,80 zł
szt.

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 25

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 25
BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 25

VHCT  PANEL 3D Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO 

TEKT - PB25

wymiary: 60 x 60 x 4 cm

Cena: 116,90 zł
szt.

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 26

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 26
BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 26

VHCT  PANEL 3D Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO 

ORI - PB26

wymiary: 60 x 60 x 4,5 cm

Cena: 116,90 zł
szt.

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 27

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 27
BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 27

VHCT  PANEL 3D Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO 

KOR - PB27

wymiary: 120 x 60 x 3,5 cm

Cena: 238,67 zł
szt.

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 28

BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 28
BETON ARCHITEKTONICZNY PŁYTY 3D VHCT PB 28

VHCT  PANEL 3D Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO 

GRID - PB28

wymiary: 120 x 60 x 3 cm

Cena: 233,80 zł
szt.

MARCOPOLO SAN MARCO - FARBA DEKORACYJNA ALLUMINIO, ORO

MARCOPOLO SAN MARCO - FARBA DEKORACYJNA ALLUMINIO, ORO
MARCOPOLO SAN MARCO - FARBA DEKORACYJNA ALLUMINIO, ORO

MARCOPOLO SAN MARCO, dot. kolorów na bazach ALLUMINIO, ORO

Farba dekoracyjna o efekcie struktury surowego metalu. Dzięki zawartości drobinek piasku w zależności od kąta padania  światła uzyskana powierzchnia imitująca surowy metal lekko opalizuje, mieni się w świetle. MARCOPOLO jest prosty i szybki w aplikacji. Pozwala uzyskać szereg efektów dekoracyjnych, które ogranicza jedynie twórcza inwencja.

Cena: 337,00 zł
szt.

MARCOPOLO SAN MARCO - FARBA DEKORACYJNA ARGENTO, BRONZO, RAME

MARCOPOLO SAN MARCO - FARBA DEKORACYJNA ARGENTO, BRONZO, RAME
MARCOPOLO SAN MARCO - FARBA DEKORACYJNA ARGENTO, BRONZO, RAME

MARCOPOLO SAN MARCO, dot. kolorów na bazach ARGENTO, BRONZO, RAME

Farba dekoracyjna o efekcie struktury surowego metalu. Dzięki zawartości drobinek piasku w zależności od kąta padania  światła uzyskana powierzchnia imitująca surowy metal lekko opalizuje, mieni się w świetle. MARCOPOLO jest prosty i szybki w aplikacji. Pozwala uzyskać szereg efektów dekoracyjnych, które ogranicza jedynie twórcza inwencja.

Cena: 266,00 zł
szt.
 • nowość
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl